Jak zwykle pierwsze dni premiery nowego kursu na Udemy to moje „happy hours” 🙂 Tylko teraz i tylko przez ograniczony czas kurs jest ZA DARMO, FREE, GRATIS. Zapisuj się i używaj. To takie moje DZIĘKUJĘ za to wszystko z czego sam korzystam szukając rozwiązań i pomocy w Internecie. Bawcie się dobrze!
Obecnie Python to jeden z najprężniej rozwijających się języków programowania. Jest stosowany prawie wszędzie, począwszy od automatyzowania środowiska IT, budowania typowych aplikacji desktopowych, tworzenia gier, a kończąc na działalności naukowej, zwłaszcza w dziedzinie Data Science i sztucznej inteligencji. Język, który wypada znać i to najlepiej na odpowiednio dobrym poziomie.
W moim zamiarze ten kurs, to drugi etap nauki programowania w Pythonie. Jeśli ukończyłeś już mój kurs dla początkujących – to tak, ten kurs jest dla Ciebie. Jeśli Pythona znasz z innych źródeł i po prostu chcesz się nauczyć czegoś więcej, to jak sądzę też dobrze trafiłeś. Właściwie łatwiej mi powiedzieć dla kogo ten kurs nie jest. Jeśli nie znasz podstaw zacznij od kursu dla początkujących, a jeśli znasz Pythona bardzo dobrze, to może zainteresuj się zastosowaniami Pythona studiując kurs „Data Science, analiza danych w Python i PANDAS”
Tutaj nie omawiam już podstaw -te musisz znać. Pętle, zmienne, typy, listy, funkcje, wyjątki, sama instalacja Pythona – tego tu nie ma. To co jest? Znaczne poszerzenie tych wiadomości. Odkrycie drugiego dna. Klasy, funkcje, typy, konwersje typów, sztuczki i zastosowania tych sztuczek, wyjątki, iteratory, generatory, context manager. Cel jaki sobie stawiam, to poruszane tu zagadnienia omówić od A-Z, tak aby już do nich w przyszłości nie trzeba było wracać.
Zobaczysz różnego rodzaju funkcje i właściwości obiektów i elementów języka Python. Nie ograniczamy się tu jednak do powiedzenia „jest taka funkcja”. Przy każdej z nich zobaczysz praktyczny przykład jak i kiedy z tej funkcji można skorzystać.
Samo obejrzenie filmu raczej zbyt wiele nie nauczy. Dlatego właśnie po każdej lekcji masz quiz, a zaraz potem zadanie do samodzielnego rozwiązania. Praktyka czyni mistrzem, więc namawiam do rozwiązywania tych zadań. Zejdzie Ci na tym pewnie dużo czasu, ale uwierz mi – to nie będzie czas stracony. Gdyby zadanie było za trudne albo niezrozumiałe, to masz do dyspozycji propozycję rozwiązań. Czuj się, jakbyś był na normalnym klasowym kursie, tyle tylko że stworzonym dla Ciebie.
Kończąc ten kurs będziesz już – jakby nie patrzeć na poziomie zaawansowanym. Dasz radę samodzielnie stosować zaprezentowane tu techniki, jak również ze zrozumieniem czytać kod napisany przez innych. Będziesz gotowy do specjalizacja w kierunku, w jakim Ty u siebie Pythona chcesz zastosować.
Zachęcam do przejrzenia spisu treści kursu. Nie będę go tutaj po raz przytaczał, bo to około 180 jednostek. Zajrzyj do przykładowych darmowych lekcji, oceń czy ta forma kursu Ci się podoba. Jeśli tak – wejdź na wyższy poziom znajomości Pythona.
Python dla średnio zaawansowanych – programuj sprytnie! Zapraszam!